6- Mix country teams

  •  

      TASK ABOUT
    TASK  Dear Friends, we divided you all  into 4 mixed groups.So ,can you add your pupil names to all group.
    DEADLINE 30.09.2020

     

    1.M─░X COUNTRY TEAM

    Mentor Teachers :  Mirela Avdibegovic- Hatice Gergin-

                                                  Erdal Can-   Ça─čatay Özkan

    Pupil's Name :                                      School Name:

     1)Bayram KaanT. , Ferhan SultanC.      (Zara MHSFL)

     2)SelinY., AliD.                        (Erdemli Borsa Istanbul S.H.S )

    3)Yusuf Efe Y.                                (Seydi┼čehir ┼×MKFL)

    4) Okan B.                                        (Sakarya S&A Center)

    5)Rabia Ç.                                     (Yalvaç ─░bni Sina MTAL)

    6) HAKAN U.ORÇUN D.    (GÖRELE Anatolian High School)

    7) I┼č─▒k                                                       BALIKES─░R ,   Bilsem

    8) Hana Krnji─ç                              (JU Gimnazija Dobrinja)

    9) Barkan Ç.,Halil Y─▒lmaz T.     ( Be┼čikta┼č Atatürk Anatolian High                                                                                                  School)

    10) Karlo Lovri─ç     ( Strojarska tehni─Źka škola Fausta Vran─Źi─ça,                                                                             Zagreb)

    11) EmirhanS.                                (Özel ÇOSB MTAL)

    12) Almedina M, Adisa D     (Srednja ekonomska škola Sarajevo)

    13) Tarik D                               (JU OŠ "Pofali─çi", Sarajevo)

    14) Tuana                                      (ANKÜ)

    15)Merisa K.  ,  Amila S.   (JU OŠ"Osman Nakaš", Sarajevo)

     

      TASKS
    Representative student of the group:Yusufefe and Barkan Ç

    1- Designing a robot head with tinkercad tool

    2-Triangle and philosophies

    3-Tau Number

    4-Natural Logarithm:e

     

     

    1. Mix Country Group Communication

     

    2.M─░X COUNTRY TEAM

    Mentor Teachers:   Emre Arda-    Vesna Kushevska-

                                Sevda Yüce-   Bilginç Yekeba─č

    Pupil's Name :                                      School Name:

     1)Elif  Zeynep G..                                      (Zara MHSFL)

     2)MelikeC.,Re┼čatefeB.        (Erdemli Borsa Istanbul S.H.S )

    3) Ela Ö.                                                  (Sakarya S&A Center)

    4)Kader A.GürkanY. ─░nci G.    (GÖRELE Anatolian High                                                                                                          School)

    5) Ata, Ça─čda┼č   ,  Hayrunnisa                 BALIKES─░R   Bilsem

    6) Lokman Ö. ,O─čuz K.                      (Seydi┼čehir ┼×MKFL)

    7) AlperA., SelmanB.                                    (Özel ÇOSB MTAL)

    8) Adna Prnjavorac                         (JU Gimnazija Dobrinja)

    9) Balkar K., Esin K.     ( Be┼čikta┼č Atatürk Anatolian High School)

    10)Rabia K.                          (Yalvaç ─░bni Sina MTAL)

    11) Karlo Lovri─ç     ( Strojarska tehni─Źka škola Fausta Vran─Źi─ça,                                                                             Zagreb)

    12) Almedina M, Adisa D     (Srednja ekonomska škola Sarajevo)

    13) Asija G. , Majra j.                 (JU OŠ "Pofali─çi", Sarajevo)

    14) Mahir                                     (ANKÜ)

    TASKS
    Representative student of the group: Elif Zeynep G.

    1-Designing robot arms with tinkercad tool.

    2-Rectangle and philosophies

    3-Kaprekar Constant: 6174

    4-An imaginary number :i

     

    2.Mix Country Group Communication

     

    3.M─░X COUNTRY TEAM

    Mentor Teachers:Fatma Boztepe-Süleyman Pek┼čen

    -Sanja Sober Vojinovic-Ruzica Soldo 

    Pupil's Name :                                      School Name:

    1)DemetÇ. , Haticetül KübraK.                          (Zara MHSFL)

    2) Meryemnur E.,Özge I.             (Erdemli Borsa Istanbul S.H.S )

    3)Ömer Zafer D.                                            (Sakarya S&A Center)

    4) Yusuf G., Necati H.                                  (Seydi┼čehir ┼×MKFL)

    5) Cansu K. Edanur Y.               (GÖRELE Anatolian High School)

    6) Ebru                                                         BALIKES─░R    Bilsem

    7) Tarik Šebo                                       (JU Gimnazija Dobrinja)

    8)Azra A. ,Gökçe B. ( Be┼čikta┼č Atatürk Anatolian High School)

    9) Karlo Lovri─ç     ( Strojarska tehni─Źka škola Fausta Vran─Źi─ça,                                                                             Zagreb)

    10)Naciye D.                                   (Yalvaç ─░bni Sina MTAL)

    11) Uygar A.                                          (Özel ÇOSB MTAL)

    12) Almedina M, Adisa D     (Srednja ekonomska škola Sarajevo)

    13) Sibel R.                                (JU OŠ "Pofali─çi", Sarajevo)

    14) Nehir                                     (ANKÜ)

    TASKS
    Representative student of the group:Ay┼čegülEFL

    1-Designing a robot body with tinkercad tool

    2-Circle and philosophies

    3-i number above i

    4-Apery's Constant

     

    3.Mix Country Group Communication

     

    4.M─░X COUNTRY TEAM

    Mentor Teachers:Eda Ek┼čio─člu-Nada Sokolovic-

    Lejla Hujdur -┼×adiye Aç─▒k 

    Pupil's Name :                                      School Name:

    1) DilekA. , Ömer EfeE.                                      ( Zara MHSFL) 

    2)BengisuN.,Ay┼čeA.                   (Erdemli Borsa Istanbul S.H.S )

    3) Buse E.                                                        (Sakarya S&A Center)

    4) Ece G.                                                        (Seydi┼čehir ┼×MKFL)

    5)Emirhan A. Veda S.            (GÖRELE Anatolian High School)

    6) Ahmet Faruk                                          BALIKES─░R    Bilsem

    7) Nejla ─ćenanovi─ç                       (JU Gimnazija Dobrinja)

    8) Bü┼čra T., Gökçenur I. (Be┼čikta┼č Atatürk Anatolian High School)

    9)Mustafa B.                              (Yalvaç ─░bni Sina MTAL)

    10) Karlo Lovri─ç     ( Strojarska tehni─Źka škola Fausta Vran─Źi─ça,                                                                             Zagreb)

    11) Bu─čraA.                                               (Özel ÇOSB MTAL)

    12) Almedina M, Adisa D     (Srednja ekonomska škola Sarajevo)

    13) Hamza  C.                            (JU OŠ "Pofali─çi", Sarajevo)

    14) Alp                                           (ANKÜ)

    15)Fatih-Efe M. , Saša O.   (JU OŠ"Osman Nakaš", Sarajevo)

     

    TASKS
    Representative student of the group:Ece G.┼×MKFL

    1- Designing robot legs with tinkercad tool

    2-Square and philosophies

    3-Belphegor's Base

    4-Pi NUmber

     

    4.Mix Country Group Communication