Dot Day, czyli Dzień Kropki 2017

Projekt przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Razem stworzymy listę pomysłów, wymienimy się doświadczeniami, jakie ju...

Project Journal


 • Tutaj Mam talent i kropka.
  SP4 Chełm.

  - Posted by Jolanta Obst, 10.10.2017


 • Nasza szkoła również po raz pierwszy brała udział w obchodach Dnia Kropki, było bardzo kreatywnie a relacje zamieszczone zostały tutaj: https://padlet.com/jolantaobst/bza85hwqnp6y
  Pozdrowienia Z SP4 Chełm :)

  - Posted by Jolanta Obst, 10.10.2017


 • W tym roku w mojej szkole Dzień Kropki obchodzono po raz pierwszy. Skupiłam się na tym, żeby pokazać że kropka to coś więcej niż tylko znak. U mnie w szkole jest chłopak niewidomy i akurat w tym dniu organizowaliśmy dla niego koncert. Dlatego chciałam aby dzieci dowiedziały się coś więcej na temat przełamywania słabości i uwierzyli w siebie. Zaczęłam od rozwieszenia na korytarzach plakatów informujących o dniu kropki. Przez cały tydzień uczniowie widzieli plakaty, ale nie wiedzieli co się z tym wiąże. W piąte rano zawisły kartki z miłymi słowami, dodającymi otuchy i wskazującymi dobre cechy. Dzieci same zrywały karteczkę, która im się spodobała lub do nich pasowała. W świtlicy o 12 zaczęły się działania związane z tym dniem. Najpierw z dziećmi rozmawiałam co to za święto i skąd się wzięło. Potem czytaliśmy książkę i rozmawialiśmy o swoich talentach. Następnie wspomniałam o uczniu nieowdomym i czy dzieci wiedzą, że dzisiaj też jest ważny dzień dla niego. Porozmawialiśmy o jego talentach i ograniczeniach wynikających z choroby. I z tego punktu wyszłam do najważniejszej części - wprowadziłam dzieciom alfabet Brailla. Dzieci za pomocą kartek z alfabetem pisały swoje imiona, któe przykleiliśmy na wspólny arkusz ppieru, a następnie kodowały do siebie wiadomości. Uważam, że ten dzień był bardzo udany i dzieciaki nie dość że dobrze sie bawiły, to jeszcze dużo się dowiedziały.
  - Posted by Małgorzata Kulpa, 07.10.2017


 • Dzień Kropki w Bystrzycy

  W tym roku nasza Szkoła pierwszy raz przystąpiła do tego wydarzenia. Pierwszym punktem naszego planu, było powieszenie na korytarzu Szkoły plakatu zachęcającego do przystąpienia do naszego wydarzenia, które miało odbyć się 15 września już od godzin porannych. Powstało też Wydarzenie na fb, gdzie była wrzucona krótka informacja na temat Dnia Kropki.
  Wszystkie dzieci z edukacji wczesnoszkolnej (0-III) założyły ubrania w kropki. Wszyscy obejrzeliśmy film o kropce, oraz w swoich klasach tworzyliśmy kropkowe dzieła. Były ogromne kropkowe plakaty, opaski w kroki, rysunki w kropki, dzieci w wyciętych kropach wypisywały swoje talenty, w wielkich kropkach rysowały to co dla nich najważniejsze. Była okazja do wspólnych rozmów o naszych uzdolnieniach i talentach. Na zajęciach z wychowania fizycznego, dzieci chciały korzystać tylko ze sprzętów w kształcie kropki, dla chłopców była to ogromna frajda, ponieważ są zapalonymi kibicami piłki nożnej. Dziewczynki trafiały do celu piłką koszykową, kręciły hula-hop i rzucały ringiem. Po aktywnych ćwiczeniach, udaliśymy sie na spacer naszą kropkową społecznością, gdzie na skraju pobliskiego lasu zauważyliśmy grzyby w kropki, była dzika róża przypominająca kropki. To był wspaniały dzień, dzieci spędziły go nieco inaczej, zobaczyły że można uczyć się w formie zabawy. Wydarzenie to cieszyło się ogromną aprobatą wśród uczniów, za rok z pewnością również przystąpimy do tego wydarzenia. To świetne wydarzenie, aby kreatywnie spędzić dzień. Na zakończenie dnia, każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za uczestnictwo, a Szkoła dostała Cerfyfikat za przystąpienie do wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, że mogliśmy razem z Wami uczestniczyć w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że na drugi rok uderzymy z większą mocą :) Pozdrawiamy z Bystrzycy.

  Swoje działania umieściliśmy na stronie szkolnej i na kropkowym padlecie:
  http://www.zsbystrzyca.pl/news.php?readmore=549
  https://padlet.com/PaniKowalska/DotDay/wish/192764984


  1.jpg

  2.jpg

  21462275_877989019023791_7490478802161973434_n.jpg

  IMG_20170928_110110877.jpg

  IMG_20170918_223010401.jpg

  - Posted by Magdalena Świegot, 07.10.2017


 • Bardzo dziękuję za super projekt, za współpracę wszystkim uczestnikom!


  quality label.JPG

  - Posted by Dorota Walczuk, 03.10.2017