Matematyka jest piękna

Celem projektu jest zachęcenie uczniów do odkrywania w matematyce piękna. Pokazania jej szerokiego zastosowania w sztuce, architekturze, kulturze, muzyce oraz wielu dziedzinach życia codziennego.

Pages

  Project Journal


  • Witajcie, w projekt eTwinning starałam się zaangażować wszystkich uczniów mojej szkoły. W ten sposób zrealizowałam dwa wiodące wydarzenia: Dywan Sierpińskiego oraz Dzień liczby pi. Zdjęcia dokumentujące moją pracę umieściłam w albumach.
   - Posted by Magdalena Okupniak, 01.09.2016


  • Do albumu dorzucam zdjęcia z kolejnego wyzwania moich szóstoklasistów. Uczniowie mieli przygotować i przeprowadzić konkurs matematyczny dla wszystkich czwartoklasistów i piątoklasistów. I tak każda klasa został podzielona na cztery drużyny. Nasi uczniowie klas 4 i 5 zmierzyli się z takimi aktywnościami jak: origami, tworzenie prac z figur geometrycznych, układanie zadań z wylosowanych wyrazów i liczb oraz rozwiązywanie zadań matematycznych. Tu nikt nie próżnował! Nagrodą były dyplomy z podpisami wszystkich szóstoklasistów, które także sami zaprojektowali i wykonali :-)
   - Posted by Wioletta Szwebs, 26.06.2016


  • Witam, zaczynam uzupełniać braki po ponad miesięcznym chorowaniu. Wszystkich przepraszam ale brakowało sił.
   - Posted by Małgorzata Wucens, 09.05.2016


  • Ja też działam tylko nadal mam problemy z umieszczaniem materiałów. Na razie kilka zdjęć i link do prezentacji o klasie. :-) Pozdrowienia
   - Posted by Beata Minta, 03.05.2016


  • Tuż przed weekendem majowym tworzyliśmy prace z wykorzystaniem figur płaskich.
   Zapraszam do obejrzenia naszych dzieł :-)
   Pozdrawiam!
   - Posted by Wioletta Szwebs, 01.05.2016